• Informacje o grupie

Wychowawca grupy:

mgr Patrycja Woźnicka

6.30-8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zabawy swobodne w kącikach zainteresowań, czynności porządkowe, zabawy muzyczno-ruchowe, rozmowy indywidualne z dziećmi, kontakty z rodzicami.

8.00-8.45

Wspieranie rozwoju dziecka przez zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Praca indywidualna z dziećmi. Ćwiczenia gimnastyczne.

8:45–9:00

Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne, czynności samoobsługowe. Zachowanie porządku wokół siebie.

9:00–9:30

Śniadanie - zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku, prawidłowej postawy. Czynności higieniczne po śniadaniu.

9.30- 10.45

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą wg planów miesięcznych, zgodnie z realizacją Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Kształtowanie właściwej postawy społecznej w czasie zajęć i zabaw, stwarzanie sytuacji sprzyjających podejmowaniu inicjatywy przez dzieci. Zabawy integrujące grupę. Działania plastyczno – konstrukcyjne. Ćwiczenia ogólnorozwojowe doskonalące percepcję słuchową i wzrokową oraz grafomotorykę. Zajęcia umuzykalniające, sprawnościowe i dodatkowe.

10.45-11.45

Zabawy swobodne według zainteresowań dzieci. Organizacja zajęć na świeżym powietrzu - gry i zabawy ruchowe, spacery, wycieczki, zabawy na placu zabaw.

11:45 - 12:00

Czynności higieniczne, zwrócenie uwagi na konieczność mycia rąk przed i po posiłku.

12:00 – 12:45

Obiad - zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku i zachowania podczas posiłku. Uświadamianie dzieciom wartości zdrowego odżywiania.

12:45 – 13:00

Relaksacja poobiednia w formie zabaw i ćwiczeń oddechowych, słuchanie muzyki relaksacyjnej lub klasycznej, wykonywanie masażyków. Słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela.

13.00- 13.45

Zabawy dowolne w sali lub na powietrzu. Zabawy ruchowe, słowno-ruchowe, muzyczno-ruchowe, logiczne, zabawy kołowe, rysowanie itp.

13:45 – 14:00

14:00 – 14:20

Podwieczorek- zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku, prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności porządkowych po zakończonym posiłku.

14.20- 15.00

Zabawy wspomagające, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Dostarczanie różnorodnych bodźców podnoszących kompetencje i umiejętności dziecka. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Spontaniczna działalność dzieci w kącikach zainteresowań i przy stolikach, zabawy kołowe, rozmowy indywidualne z dziećmi.